Monday, 27 June 2011

you asshats

Goldsmiths'de okuduğum bölümde hiç bir şey doğru düzgün yürümüyor. Hatta Goldsmiths'de hiç bir şey doğru düzgün yürümüyor denebilir.

Kent'te okurken essaylerimizi deadline'a yetiştiği sürece istediğimiz saat ve tarihte internete upload eder ve bir kopyasını da bölüm ofisine bırakırdık. Essaylere verilen notlar 3 hafta içinde internetten açıklanırdı. Goldsmiths'de böyle bir şey yok, 2 kopya basıp belirlenen bir saatte bölüm ofislerine götürüp bazen yarım saat sıra bekleyip vermek gerekiyor. Normalde yüksek lisans essaylerinin notlarının 6 hafta içinde açıklanması gerekiyor, ama bazı bölümlerde bu süre 2 ayı buluyor. Essaylerinize not verildi gelin alın diye haber de vermiyor üstelik çoğu bölüm, gidip sormak zorunda kalıyorsunuz haftada bir. Ve notları internete de koymuyorlar. Dolayısıyla şu anda Londra'da olmadığımdan geçen hafta not verilen essaylerimden kaç aldığımı hala bilmiyorum. Okuldan bir arkadaşım benim essaylerimi de alacağını söylemişti, ama sonra kendinin ve en yakın arkadaşlarınınkini alıp benimkini almadığını öğrendim özellikle mesaj atıp hatırlatmama rağmen. Hadi sadece kendininkini alsa neyse de, başka insanlarınkini de aldığı halde benimkini unutması bana pek gerçekçi gelmedi. Bilerek mi yaptı anlamadım. Neyse, ben de bölüm ofisine email attım geçen hafta. Hala cevap gelmedi, şu an bir email daha attım. Buna da gelmezse çok sinirleneceğim.

Eşyalarımı bıraktığım depoya eşyalarımı almadan 2 hafta önce haber vermem gerekiyor, yoksa bir aylık kira daha istiyorlar. Cumartesi mail attım depoya, 2 hafta sonra eşyalarımı aldıracağım ve lütfen bu maili görünce haber verin diye. Cumartesi ve Pazar açık olmalarına rağmen hala cevap gelmedi. Sinir oldum.

Ofiste çalıştığı ve dolayısıyla zamanında email haberleşmesi yürütmek işinin bir parçası olduğu halde maillerine bakmayan (ya da bakıp cevap vermeyen) insanlara uyuz oluyorum. Senin işin bu kardeşim, bunun için para alıyorsun, o yüzden 2-3 saat içinde, maksimum ertesi gün cevap vermek zorundasın işyeri adresine gelen emaillere. Bu kadar basit.

Sinirlerimi tepeme çıkarıyorsunuz.

No comments: