Sunday, 26 June 2011

lgb tease

Bu sene de çok gitmek istediğim halde Londra'dan bu hafta dönmüş olup birkaç gün evde kafa dinlemeye ihtiyacım olması + ayağımdaki stres kırığımın çok acı verici bir hale gelmesi + ailevi problemler kombosu sebebiyle İstanbul pride yürüyüşüne gidemedim. Fotoğraflarını gördüm şimdi, tahminimin belki de on katı sayıda insan varmış ve çok renkli geçmiş yürüyüş.

Neredeyse 4 senedir out olmama rağmen bir türlü pride yürüyüşüne gitmek kısmet olmadı şu ana kadar. İstanbul'da yaşarken önceki geceki pre-pride partisinde fena içip eve sabah döndüğüm için yürüyüşü kaçırdığım sene dışında ne zaman İstanbul, Londra ya da Brighton pride yürüyüşlerine katılmak istesem mutlaka başka bir şehirde oluyorum. Bu sene yeter artık diye düşünüp İstanbul'a gidecektim yürüyüş için; hem o ortamın parçası olmayı çok istiyordum, hem de bu hafta "İzmir'den İstanbul'a sırf yürümek için mi gideceksin" diyen aileme dediğim gibi birilerinin yürümesi gerekiyor. Ama bahsettiğim şeyler yüzünden bu sene de olmadı.

Seneye ya İngiltere'de ya da Türkiye'de bir pride yürüyüşüne mutlaka gideceğim, ne olursa olsun.

**

Dün akşam babamlar ve kuzenimle birlikte İzmir Arena'daki James Blunt konserine gittik. Bilet fiyatı 300TL civarında olan Deluxe Lounge kısmındaydık arenanın. Ve sanırım hayatımda gördüğüm en dandik işletmeye sahip olan mekandı İzmir Arena. Gittiğimizde tüm masalar dolmuştu, bize masa getirmelerini yarım saat ayakta beklemek zorunda kaldık. "Sınırsız" dedikleri snack'ler gayet sınırlıydı; Jack Daniels ve diyet kola yoktu. Nasıl bir barda JD ya da diyet kola bulunmaz, gerçekten yani. Gece boyunca defalarca kanepe tabağı istememize rağmen gelmedi. Ve üstüne üstlük sonra da bilet satışta hiç belirtilmediği halde kişi başı 50TL servis ücreti istediler. Ödemeyi reddedince uzatmadılar, ama itiraz etmeseydik 200TL kaptırmış olacaktık. Konser öncesi James Blunt'la ve onun kitlesiyle alakası olmayan dandirik ötesi bir ucuz ıptıs ıptıs müziği çalıyordu, ondan sonra da yarım saat bize emlak reklamı dinlettiler. Biletlere para vermemiştik, ama vermiş olsaydık herhalde bu kadar rezaletin üzerine çıngar çıkartılırdı. Korkunç.

No comments: